Garantujeme doručenie do 24-48 hodín! 📦

0

Váš košík je prázdny

Rozdeľovacie zostavy (rozdeľovače) podlahového kúrenia

Jednotlivé vykurovacie okruhy podlahového kúrenia sa napájajú na rozdeľovaciu zostavu. Tá je tvorená telom rozdeľovača a telom zberača, ktoré sú umiestnené nad sebou. Na každom podlaží objektu umiestňujeme samostatnú rozdeľovaciu zostavu, ideálne do stredu priestoru a do miestnosti podradnejšieho charakteru (chodba, komora, technická miestnosť, šatník). Zostavy sa najčastejšie umiestňujú do typizovaných skríň, ktoré sú vyrábané v prevedeniach pre zabudovanie do steny alebo montáž na stenu.

Rozdeľovače a zberače sú vždy vybavené odvzdušňovacou, plniacou a vypúšťacou súpravou. Na vstupoch sú osadené uzatváracie guľové ventily. Zostavy sú vyrábané ako kompaktný výrobok pre napojenie 2 až 12 vykurovacích okruhov, alebo ako modulová stavebnica. Výrobky kompaktných rozdeľovacích zostáv sa ďalej rozdeľujú na:

- jednoduché, bez uzatváracích a regulačných prvkov (nevhodné pre podlahové kúrenie, použitie na rozdelenie okruhov radiátorového vykurovania)

- s uzatváraním (vybavené len uzatváracími prvkami jednotlivých okruhov podlahového kúrenia)

- regulačné (vybavené regulačným a termostatickým ventilom)

- s reguláciou prietoku (vybavené termostatickou reguláciou a regulačným prietokomerom)

Regulačné varianty umožňujú manuálne ručné ovládanie, alebo automatické pomocou servoventilov ovládaných termostatmi.Podlahové kúrenie v porovnaní s tradičnými radiátormi.
Podlahové kúrenie v porovnaní s tradičnými radiátormi.

Ako nastaviť podlahové kúrenie? | MP MONTECH
Ako nastaviť podlahové kúrenie?

Viac o podlahovom kúrení | MP MONTECH
Viac o podlahovom kúrení