Garantujeme doručenie do 24-48 hodín! 📦

0

Váš košík je prázdny

Spôsoby upevňovania rúr podlahového kúrenia

Kompletné systémové riešenia pre podlahové kúrenie predstavujú zostavy všetkých potrebných komponentov - rúry, izolácie, dilatačné pásy, upevňovacie prvky, rozdeľovače, skrinky pre rozdeľovače, náradie, plastifikátory a.i. Upevňovanie môžeme riešiť viacerými spôsobmi:

- do systémových dosiek s výstupkami na prichytenie rúr podlahového kúrenia, s integrovanou tepelnou izoláciou a izoláciou proti vlhkosti, alebo bez týchto izolácií

- do systémových tepelnoizolačných roliek s fóliou s vyznačenou mriežkou, pomocou plastových príchytiek

- do vrstvy tepelnej izolácie s fóliou (s mriežkou, bez mriežky, reflexné), pomocou plastových príchytiek

- do montážnych líšt kladených na fóliu 

Podlahové kúrenie so systémovou doskou

Systémová doska umožňuje rýchlu a flexibilnú montáž rúr vykurovania. Doska s výstupkami na hornej strane umožňuje upevnenie rúr v rozostupoch od 50 mm a ich násobkov. Hrúbky izolačnej dosky pod rúrou sú rôzne. Systémové dosky s vyhovujúcou hrúbkou tvoria súčasne aj potrebnú zvukovú izoláciu (kročajová izolácia) medzi podlažiami. Pri montáži podlahového kúrenia nad terénom (prvé nadzemné podlažie), je potrebná prídavná tepelná izolácia pod systémovú dosku, ktorá spĺňa normatívne požiadavky.

Vodotesnosť proti vode a vlhkosti z podlahového poteru zabezpečuje povrchová úprava na vrchnej vrstve systémovej dosky, kde sa vzájomné spájanie dosiek prevádza pomocou bočných obvodových drážok, alebo preplátovaním presahu vrchnej vrstvy.

Uchytením rúr podlahového kúrenia do systémových dosiek sú splnené požiadavky pre vodorovné a zvislé odchýlky.

 

Systém s upevňovaním rúr do líšt

Do vodiacich upínacích plastových líšt sa upevňujú okruhy tvaru jednoduchého, alebo zdvojeného meandra s rozostupom násobku 50 mm. Lišty sa rozmiestňujú s rozostupom približne 1 m a zaisťujú sa fixačnými sponami k podkladu (do tepelnej izolácie). Medzi lištou a tepelnou izoláciou sa nachádza vrstva fólie (s mriežkou, bez mriežky, reflexné), ktorá zabezpečí vodotesnosť proti vode podlahového poteru.

 

Podlahové kúrenie s upevnením rúr pomocou fixačných sponiek

V tomto prípade je tepelná izolácia podláh kladená v dvoch vrstvách kde sa špáry vrstiev vzájomne prekrývajú. Polystyrén, vlna resp. iná tepelnoizolačná alternatíva je hlavným upevňovacím podkladom. Na ňom je vrstva fólie (s mriežkou, bez mriežky, reflexné). Rúry sa upevňujú plastovými sponami (ručne alebo špeciálnym náradím). Maximálna vzdialenosť plastových sponiek medzi sebou by nemala byť viac ako 0,5 m.  Podlahové kúrenie v porovnaní s tradičnými radiátormi.
Podlahové kúrenie v porovnaní s tradičnými radiátormi.

Ako nastaviť podlahové kúrenie? | MP MONTECH
Ako nastaviť podlahové kúrenie?

Viac o podlahovom kúrení | MP MONTECH
Viac o podlahovom kúrení